Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kwas glikolowy na rozstępy – wysoka skuteczność

Strona główna » Blog » Kwas glikolowy na rozstępy – wysoka skuteczność

Kwas glikolowy to substancja zaliczana do grupy kwasów owocowych. W zależności od stężenia może posłużyć w niwelowaniu różnych problemów  skórnymi, a szczególnie rozstępów. Warto zatem zastosować skuteczny preparat, który poprzez peeling chemiczny głęboko oczyści i zregeneruje skórę pokrytą nieestetycznymi bliznami. Umiejętne jego wykorzystanie pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty w walce z rozstępami.

kwas glikolowy na rozstępy właściwości i zastosowanieKwas glikolowy na rozstępy – właściwości i zastosowanie

Kwas glikolowy na rozstępy w zależności od stężenia można stosować samodzielnie bądź w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Kosmetyki przeznaczone do domowego użytku o niewielkim stężeniu kwasu glikolowego nawilżają skórę i stymuluje jej regenerację. Wybierając odpowiedni preparat zawierający ten związek, należy zwracać uwagę na postać produktu kosmetycznego.

Do walki z rozstępami dostępne są kosmetyki z zawartością kwasu glikolowego w postaci:

  • olejku,
  • kremu,
  • serum.

Przeczytaj również o maści perłowej na rozstępy

Głębokie zmiany skórne wywołane uszkodzeniami struktury włókien kolagenowych tworzących tkankę łączną skóry właściwej mogą być w minimalnym stopniu zredukowane. A to za sprawą doustnych tabletek wpływających na zwiększenie kalogenu w organizmie. Osobom w początkowym stadium rozwoju rozstępów zalecane jest stosowanie olejków i kremów o bardzo niskiej zawartości kwasu glikolowego. Zaś na bruzdy i widoczne rozstępy skutecznie zadziała intensywne serum. Kwas glikolowy na rozstępy regularne stosowany zagwarantuje odpowiednie nawilżenie, ujędrnienie oraz natłuszczenie skóry. Ponadto skutecznie zapobiega powstawaniu nowych zmian. Ich skuteczność związana jest z częstotliwością oraz sposobem aplikacji, a także aktualnym stanem skóry. Bez względu na wybór kosmetyku są one odpowiednie dla osób, u których powstały rozstępy w procesie dojrzewania, podczas ciąży bądź na skutek wahań wagi.

Preparaty przeznaczone są do stosowania na czystą skórę zarówno rano, jak i wieczorem. Wystarczy niewielką ilość kosmetyku wmasować w miejsce występowania  rozstępów. Kurację należy stosować bez przerwy przez minimum 6 tygodni.

Strialys krem przeciw rozstepom

STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY Z BOGATYM SKŁADEM KUP TERAZ

Kwas glikolowy na rozstępy – przeciwwskazania

Kwas glikolowy na rozstępy na skutek niewłaściwego bądź nieumiejętnego zastosowania może spowodować skutki uboczne w postaci podrażnień, zaczerwienienia i nadmierne rogowacenie naskórka. Należy pamiętać, aby pierwsza aplikacja zawsze trwała najkrócej. Produkty o wyższym stężeniu kwasu, mają za zadanie złuszczać naskórek. Za ich pomocą wykonywane są peelingi chemiczne w salonach kosmetologicznych. Przeciwskazaniem do stosowania kwasu glikolowego jest zdecydowanie ciąża oraz karmienie piersią. Nie można również produktów z zawartością kwasu nawet o niskim stężeniu nakładać na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Osoby cierpiące na alergie również powinny wystrzegać się tego typu produktów.

Podsumowanie

Kwas glikolowy na rozstępy jest niezwykle skuteczny. Mimo wszystko rozstępom przede wszystkim należy zapobiegać. Ich leczenie jest trudne i wymaga zdyscyplinowania. Szczególnie należy zwrócić uwagę na zbilansowaną dietę. Powinna ona być bogata w witaminy oraz minerały. Aktywny tryb życia sprzyja dobrej kondycji skóry. Jednak ćwiczenia wymagające dużego wysiłku oraz szybki przyrost tkani mięśniowej może spowodować nagłe powstawanie rozstępów na wszystkich partiach ciała. Istotną sprawą jest również właściwe nawilżenie skóry. Dla poprawienia jej ukrwienia warto stosować naprzemienne zimne i ciepłe prysznice. Nie zalecane są kąpiele w gorącej wodzie.


Bibliografia:

1. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia medyczna i kosmetologia 2012.
2. Gauza M., Kubisz L., Przybylski J., Właściwości preparatów kolagenowych ze skór ryb pozyskiwanych metodą kwaśnej hydratacji, Nowiny Lekarskie 2010, 79, 3, 157–162.
3. Czubak K.A., Żbikowska H.M., Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów, Ann. Acad. Med. Siles. 2014, 68, 4, 245–254.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊