Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak usunąć rozstępy?

Strona główna » Blog » Jak usunąć rozstępy?

Rozstępy to nic innego jak blizny, powstające, gdy skóra nie jest w stanie wystarczająco się rozciągnąć i pęka. Pojawiają się, gdy dochodzi do nagłego zwiększenia masy ciała, na przykład podczas ciąży, u nastolatków, ale też u kulturystów. Tak jak w przypadku wszystkich blizn, usuwanie rozstępów nie jest łatwe. Jak się pozbyć rozstępów?

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

RozstępyJak już wspomniano, walka z rozstępami nie jest łatwa. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć! Dotyczy to przede wszystkim osób, które są szczególnie narażone na wystąpienie tego problemu. Najważniejszym czynnikiem jest tu nadmierne rozciąganie skóry wskutek szybkiego wzrostu masy ciała. Dotyka to osób, które szybko tyją, kobiet w ciąży, nastolatków oraz kulturystów. Dodatkowymi czynnikami, które zwiększają ryzyko są wahania hormonów oraz skłonności genetyczne. Dlatego też tak często rozstępy pojawiają się u kobiet w ciąży. Dochodzi tu nie tylko do rozciągnięcia skóry, ale mamy też do czynienia z zaburzoną gospodarką hormonalną.

Najlepszym sposobem na zapobiegnięcie powstaniu rozstępów będzie stosowanie kremu, który poprawi elastyczność skóry, dzięki czemu będzie ona w stanie skutecznie się rozciągać. Doskonałym przykładem jest krem na rozstępy Strialys, który kompleksowo wzmacnia skórę, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniom pod wpływem rozciągania.

Jak pozbyć się rozstępów?

Jak usunąć rozstępy? Istnieje kilka skutecznych sposobów, ale należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze sprawdzą się one tylko pod warunkiem, że wystarczająco szybko zareagujemy. Opisane sposoby na rozstępy są w stanie je usunąć tylko, gdy zaczniemy je stosować od razu. Powstawanie linii podzielić można na dwie fazy. Pierwsza to faza zapalna. Są wtedy czerwone, lub czerwono – fioletowe. To właśnie moment na działanie! Z czasem zmiany zaczynają blednąć i stają się biało – perłowe. Oznacza to, że zdążyły się zabliźnić i utrwalić. Na tym etapie możemy zmniejszyć ich widoczność, ale nie całkowicie usunąć.

Co na rozstępy zadziała najlepiej?

Codzienna, sumienna pielęgnacja! Sięgać powinno się po naturalny krem o bogatym składzie. Wykazywać powinien działanie nawilżające, pobudzające procesy regeneracji, ujędrniające i wzmacniające, jak chociażby krem Strialys. To świetny sposób na rozstępy! Krem należy aplikować po kąpieli, raz dziennie, lub dwa razy dziennie. Wykazać należy się wytrwałością, gdyż pierwsze efekty będą widoczne po kilku tygodniach.

Chcąc przyśpieszyć cały proces, warto 2 – 3 razy w tygodniu stosować specjalną maskę. W najprostszej wersji wystarczy nałożyć na skórę warstwę naturalnego olejku (np. olej kokosowy) i owinąć się folią spożywczą. Dzięki temu skóra intensywnie wchłonie składniki aktywne, a my możemy bez obaw założyć ubranie. Maskę zmywamy po 30 minutach, można też zostawić ją dłużej, aż olejek sam się wchłonie. Mieszankę można też uzupełnić o fusy pozostałe po zaparzeniu kawy. Są bogate w kofeinę, która doskonale pobudza skórę, usprawnia mikrokrążenie i działa drenująco.

Kiedy rozstępy zdążyły się utrwalić…

Wspomniane sposoby można stosować także w przypadku białych rozstępów, ale trzeba pamiętać, że najprawdopodobniej nie przyniosą one już tak zadowalających efektów. Można zmniejszyć widoczność zmian, ale ich całkowite usunięcie nie będzie możliwe. Rozwiązaniem w takim wypadku będą specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne.

Zobacz również: Domowe sposoby na rozstępy

Podsumowanie

Jak zlikwidować rozstępy? Potrzebujemy przede wszystkim nieco czasu, cierpliwości, konsekwencji w działaniu oraz… dobrego kremu i nieco olejku do wykonania domowej maseczki. Najważniejsze jednak, aby działać jak najszybciej, gdyż czas działa tu na naszą niekorzyść. Najlepsze efekty da skuteczna profilaktyka oraz likwidowanie czerwonych rozstępów.

1 głosów

Komentarze

Brak podstawowej wiedzy z zakresu kosmetologii - 2018-11-06 18:04:00

Ten opis to ponury żart.

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Brak opóźnień, wysyłka realizowana w ciągu 24h.

Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.

10RABAT2017

Tak, chcę!