Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pytania i odpowiedzi

Strona główna » Pytania i odpowiedzi

1. Co to są rozstępy?

Rozstępy to najprościej mówiąc blizny. Są to popękane włókna kolagenu (do pęknięć dochodzi na poziomie skóry właściwej), które nie były w stanie wystarczająco się rozciągnąć. Najczęściej do uszkodzeń dochodzi w efekcie nagłej zmiany wagi, ale wpływ mają też zaburzenia gospodarki hormonalnej, uboga dieta, słaby stan skóry oraz czynniki genetyczne.

2. Od czego są rozstępy? Od czego zależy ich powstawanie?

Na pojawianie się rozstępów może wpływać wiele czynników: nagła zmiana wagi, niezdrowy tryb życia i dieta (wpływające na osłabienie skóry), wahania hormonów oraz skłonności genetyczne. Z rozstępami bardzo często zmagają się osoby z nadwagą, panie w ciąży oraz nastolatki (często są to rozstępy na piersiach).

3. Czy rozstępy znikają samoistnie?

Nie, rozstępy nie znikają samoistnie i nie można czekać aż do tego dojdzie. Z czasem zaczynają blednąć, ale jest to tylko znak, że ulegają utrwaleniu. Kiedy staną się białe i perłowe, to znaczy, że znajdują się w fazie blizny. Stosowanie kremów przeciw rozstępom daje najlepsze rezultaty w fazie zapalnej – gdy rozstępy są czerwone.

4. Jak pozbyć się rozstępów? Co na rozstępy zadziała najlepiej?

Walka z rozstępami nie jest łatwa, ale jest możliwa. Najważniejsze to podjąć ją jak najszybciej. Kiedy rozstępy są jeszcze czerwone, należy codziennie stosować odpowiedni krem. W przypadku utrwalonych linii może się okazać, że jedynym skutecznym wyjściem będą zabiegi.

5. Jak wyglądają rozstępy?

W pierwszej fazie rozstępy to nierówne (poszarpane) czerwone linie na skórze, mogą przyjmować nawet lekko fioletowe odcienie. Z czasem stają się bardziej różowe, a w końcu biało-perłowe. Rozstępy są wyczuwalne pod palcami.

6. Jak stosować krem przeciw rozstępom Strialys?

Krem przeciw rozstępom Strialys należy nakładać na skórę rano i wieczorem – najlepiej po wyjściu spod prysznica lub z kąpieli, gdyż rozpulchniona skóra najlepiej wchłania składniki odżywcze.

7. Czy w kremie przeciw rozstępom Strialys znajdują się parabeny, PEGi, SLSy, syntetyczne substancje zapachowe i syntetyczne barwniki?

Nie.

8. Jakie dodatki zapachowe stosowane są w kremie przeciw rozstępom Strialys i czy powodują one alergie?

Krem przeciw rozstępom Strialys zawiera substancje zapachowe pochodzenia naturalnego, ale trzeba pamiętać, że nawet one mogą wywoływać podrażnienia. Zawsze zalecamy kontakt z alergologiem.

9. Czy krem przeciw rozstępom Strialys jest naturalny?

Krem na cellulit Strialys opiera swoje działanie o składniki aktywne pochodzenia naturalnego.

10. Czy krem przeciw rozstępom Stralys mogą stosować osoby z AZS oraz z cerą bardzo wrażliwą?

Krem przeciw rozstępom Strialys bazuje na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, ale w przypadku bardzo wrażliwych osób zalecamy kontakt z dermatologiem.

11. Czy krem przeciw rozstępom Strialys może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią?

Choć krem przeciw rozstępom Strialys nie zawiera w składzie składników, które uważane są za szkodliwe, to kobietom w ciąży oraz mamom karmiącym polecamy skonsultować się z lekarzem.

12. Czy Strialys testowany jest na zwierzętach?

Nie, kosmetyk Strialys nie jest i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

13. Jaka jest trwałość kremu przeciw rozstępom Strialys?

Krem przeciw rozstępom Strialys ma 24 miesiące ważności, jeżeli był przechowywany w odpowiednich warunkach. Co to oznacza? Powinien być przechowywany z dala od słońca i pokojowej temperaturze.

14. Jak przechowywać krem przeciw rozstępom Strialys? Czy należy go trzymać w lodówce?

Nie ma konieczności przechowywania kremu Strialys w lodówce. Wystarczy trzymać go w temperaturze pokojowej i nie wystawiać na nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne.

15. Czy jesteśmy producentem kremu przeciw rozstępom Strialys?

Tak, jesteśmy producentem kremu przeciw rozstępom Strialys.

16. Czy istnieje możliwość osobistego odebrania zamówienia?

Nie, prowadzimy jedynie sprzedaż wysyłkową.

17. Czy istnieje możliwość telefonicznego złożenia zamówienia?

Tak, jak najbardziej można składać zamówienia telefonicznie. Wówczas wysyłamy je za pobraniem. Jedynie w przypadku przesyłek zagranicznych konieczna jest przedpłata.

18. Jak są dostępne metody dostawy?

Na terenie Polski paczki wysyłane są przez DPD oraz paczkomaty.

19. Czy istnieje możliwość wysłania paczki za granicę?

Tak, możemy wysyłać paczki za granicę, za pośrednictwem firmy DPD. W takim przypadku należy podczas składania zamówienia wybrać odpowiedni kraj lub skontaktować się z nami poprzez mail (bok@farmaciaverde.pl), aby ustalić koszty przesyłki.

20. Jakie są możliwości opłacenia zamówienia?

Za zamówienia można płacić na następujące sposoby:
przedpłatą za pośrednictwem: payPal, payU, przelewu tradycyjnego,
przy odbiorze (jedynie w przypadku przesyłek krajowych).

Dane do przelewu:
Tytuł: Numer zamówienia
Rachunek bankowy:
14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Santander Bank Polska S.A.

Dla osób płacących z konta zagranicznego:
PL14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Kod Banku BIC (Swift ): WBKPPLPP

21. Jak długo trwa dostawa?

W opcji z przedpłatą zamówienia wysyłamy, jak tylko otrzymamy wpłatę. Czas dostawy wynosi około 2 dni. Czas dostawy przesyłek zagranicznych zależy od kraju docelowego. Najczęściej jest to około 7 dni.
Pragniemy zauważyć, że firmy kurierskie, które z nami współpracują zawsze starają się jak najszybciej dostarczać przesyłki. Jeżeli jednak dojdzie do opóźnienia, prosimy o wyrozumiałość, gdyż takie sytuacje wynikają z nieprzewidywalnych utrudnień na drodze, a także zmiennych warunków pogodowych. Ponadto prosimy o wcześniejsze składanie zamówień w okresie świątecznym ze względu na spore obłożenie pracy kurierów.

22. Czy istnieje możliwość zmiany lub anulowania zamówienia?

Tak długo jak zamówienie nie otrzyma statusu zrealizowane istnieje możliwość jego modyfikacji i anulowania. Jeżeli chcą to Państwo zrobić, prosimy o przygotowanie numery zamówienia i kontakt telefoniczny pod numerem:
+48 576 142 509.

23. Czy istnieje możliwość otrzymania próbki kremu przeciw rozstępom Strialys?

Nie, niestety nie posiadamy próbek kremu Strialys.

24. Jaka jest konsystencja produktu?

Żel.

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊