Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rozstępy – co to jest?

Strona główna » Blog » Rozstępy – co to jest?

Rozstępy to charakterystyczne linie na skórze o barwie różowej lub perłowo-białej. Z rozstępami boryka się wiele kobiet, zarówno młodych, jak i dojrzałych, szczupłych, jak i o pełniejszych kształtach. Najczęściej pojawiają się, gdy skóra nie jest w stanie wystarczająco się rozciągnąć, np. podczas ciąży. Walka z tym problemem nie jest łatwa, a z czasem staje się coraz trudniejsza, dlatego działać należy jak najszybciej.

Spis treści:

 1. Jak powstają rozstępy?
 2. Przyczyny powstawania rozstępów
 3. Błędy dietetyczne a rozstępy
 4. Rodzaje rozstępów
 5. Fazy powstawania rozstępów
 6. W jakich miejscach powstają rozstępy?
 7. Jak walczyć z rozstępami?
 8. Kremy na rozstępy
 9. Strialys – dobre serum na rozstępy
 10. Dieta na rozstępy
 11. Zabiegi na usuwanie rozstępów
 12. Podsumowanie
 13. FAQ

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy to nic innego, jak po prostu blizny, powstające, gdy skóra nie jest w stanie wystarczająco się rozciągnąć i pęka. Gdy skóra się rozciąga, naskórek staje się cienki i ulega uszkodzeniu, a ubytki zastępowane są tkanką łączną. Od zdrowej skóry odróżnia ją struktura i barwa. Ma formę charakterystycznych, nierównych linii.

Najczęściej obserwuje się rozstępy na udach, rozstępy na brzuchu (najczęściej pojawiają się po ciąży), rozstępy na piersiach (najczęściej u dziewcząt w okresie dojrzewania), rozstępy na pośladkach, rozstępy na plecach (u kulturystów) oraz rozstępy na nogach.

Rozstępy towarzyszą różnym stanom fizjologicznym, mogą też być następstwem choroby.

StanCharakterystyka
Stan fizjologiczny
 • okres dojrzewania
 • szybki wzrost
 • nagły przyrost masy tkanki tłuszczowej i mięśniowej
 • ciąża
 • menopauza
Stan chorobowy
 • schorzenia endokrynne (niedoczynność nadnerczy, z. Cushinga)
 • długotrwała ogólna lub miejscowa sterydoterapia
 • nadmierne odchudzanie (dieta niskokaloryczna)
 • Anorexia nervosa
 • otyłość

Tabela 1 – Stany fizjologiczne i chorobowe prowadzące do utworzenia się rozstępów – przykłady.

Przyczyny powstawania rozstępów

Widoczne rozstępy na brzuchu

Bezpośrednią przyczyną powstania rozstępów jest nagłe rozciągnięcie skóry wskutek szybkiej zmiany masy ciała. Zazwyczaj jest to efekt szybkiego przybrania na wadze, intensywnego rozbudowania masy mięśniowej, ciąży lub też dojrzewania (zmieniające się proporcje ciała). Jednakże nie każda kobieta w ciąży walczy z rozstępami na brzuchu, a nie każda nastolatka ma rozstępy na piersiach.

Na pojawianie się zmian pośrednio wpływa też wiele innych czynników, jak na przykład:

 • skłonności genetyczne,
 • zaburzenia hormonalne,
 • przyjmowanie niektórych leków.

Dlatego tak częste są rozstępy po ciąży oraz rozstępy u nastolatków – poza rozciąganiem skóry, mamy tu do czynienia z zaburzeniem gospodarki hormonalnej.

Błędy dietetyczne a rozstępy

Jak się okazuje, rozstępy mogą mieć jeszcze jedną przyczynę – niewłaściwą dietę.

Igor-Michajlowski-dermatologRozstępy są wynikiem mechanicznego uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych, stanowiących rusztowanie naszej skóry. Na powstawanie rozstępów szczególnie narażone są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania lub odżywiające się niezdrowo. Wskutek restrykcyjnych lub niepełnowartościowych diet dochodzi do niedoborów składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowej syntezy kolagenu. Pogarsza się wtedy jego jakość, a skóra staje się cieńsza i mniej wytrzymała. Gdy po zakończeniu diety czy głodówki przybierzemy parę kilogramów, dojdzie do rozciągania skóry i pękania osłabionych włókien kolagenowych i elastynowych, co uwidoczni się w postaci wrzecionowatych pasm na skórze. Na wygląd naszej skóry będą niekorzystnie wpływały częste wahania wagi czy utrata dużej liczby kilogramów w krótkim czasie – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog

Rodzaje rozstępów

Rozstępy podzielić można na dwa rodzaje (ze względu na etap formowania się): rozstępy czerwone oraz białe rozstępy. Na początku zmiany są czerwone, czasem różowe. Jest to faza zapalna, w której nie zaczęły się jeszcze goić. Z czasem ich barwa zaczyna blednąć. Wiele kobiet uważa, że to dobry znak, a rozstępy same znikną. Nic z tego! Jest to sygnał, że zaczął się proces formowania blizny. W ostatnim etapie linie przyjmują barwę perłowo – białą. Całkowite usunięcie takich utrwalonych zmian jest niemalże niemożliwe, a działania mające na celu ich redukcję należy podjąć, kiedy zaobserwujemy czerwone rozstępy, nie czekając aż zaczną blednąć.

Fazy powstawania rozstępów

Pierwsza faza rozstępów (faza zapalna) może trwać nawet do pół roku. Rozstępy wtedy łatwiej poddają się leczeniu, dlatego jest to ostatnia szansa, by zacząć działać za pomocą specjalistycznych kremów na rozstępy. Wspomaga to naturalne mechanizmy gojenia się skóry. Jeśli nic nie robimy, rozstępy przechodzą w fazę zanikową – przybierają postać białych blizn. Te można usunąć już tylko zabiegami takimi jak: laser Emerge, Pollogen Legend (Surgen) oraz Dermapen/ Mezopen, mezoterapia igłowa, Harmony XL Pro iPixel i laser CO2. Zabiegi są skuteczne, jednak wiążą się z poniesieniem kosztu za serię.

Poniższy obrazek pokazuje, kiedy najlepiej zacząć stosować kremy i masaże, aby pozbyć się rozstępów (to I faza) – wtedy istnieje największa szansa na szybsze i skuteczne pozbycie się pasków na ciele.

fazy rozstepow - strialys

W jakich miejscach powstają rozstępy?

Rozstępy mogą pojawić się w różnych obszarach ciała. Ich umiejscowienie jest uzależnione od przyczyny ich powstania. Na przykład rozstępy u nastolatków tworzą się na łydkach, udach i pośladkach. Dla osób otyłych charakterystyczne są rozstępy na brzuchu, biodrach i udach. Rozstępy będące rezultatem ciąży najczęściej lokalizują się na brzuchu, piersiach i biodrach. To, w jakich miejscach pojawią się rozstępy, zależy również od płci.

Poniżej przedstawiamy grafikę, która obrazuje w jakich miejscach najczęściej dochodzi do powstawania rozstępów:

obszary wystepowania rozstepow

Jak walczyć z rozstępami?

Im później podejmiemy kroki w kierunku redukcji rozstępów, tym gorsze efekty uzyskamy. Dlatego działać należy jak najszybciej! Najlepszym wyjściem jest profilaktyka. Jeżeli więc wiesz, że znajdujesz się w grupie ryzyka – jesteś w ciąży, przyjmujesz antykoncepcję hormonalną, Twoja mama lub siostra mają rozstępy – działaj od razu!

Igor-Michajlowski-dermatologZapobieganie zawsze daje lepsze efekty, niż leczenie. W pewnym stopniu mamy wpływ na to, czy na naszej skórze pojawią się rozstępy. Możemy więc podjąć odpowiednie kroki, które obniżą ryzyko ich powstania. Powinno się utrzymywać wagę na stałym poziomie, poprzez stosowanie zdrowej diety i umiarkowaną aktywność fizyczną. Należy też kontrolować swoją gospodarkę hormonalną i wszelkie jej zaburzenia leczyć u lekarza endokrynologa. Być może trzeba będzie zrezygnować z niektórych ćwiczeń, nastawionych na szybki rozwój mięśni. Na skórę dobrze wpływają masaże, ponieważ uelastyczniają ją i poprawiają jej ukrwienie, warto więc z nich korzystać jeszcze zanim rozstępy się pojawią – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog

Masowanie obszarów zagrożonych powstaniem rozstępów jest też świetną okazją do aplikacji dobrego kremu na rozstępy. Synergistyczne działanie masażu oraz kremu sprawi, że skóra będzie mocniejsza i odporniejsza na rozciąganie.

Kremy na rozstępy

Doskonałym wyjściem jest stosowanie odpowiednich kremów. Idealny powinien składać się wyłącznie ze składników naturalnych o komplementarnym działaniu aktywnym:

 • regenerującym: takie składniki pobudzą odbudowę włókien kolagenu i elastyny, których to pękanie powoduje pojawienie się rozstępów,
 • nawilżającym: nawilżona skóra to mocna skóra! Dzięki takim substancjom, tkanki nie będą podatne na pojawianie się rozstępów, a także będą w stanie bronić się przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników środowiskowych,
 • ujędrniającym: dzięki takim składnikom skóra będzie w stanie sprawniej się rozciągać, a więc nie pojawią się nowe rozstępy. Ponadto redukcji szybciej ulegną już istniejące linie,
 • wzmacniającym naczynka: mocne naczynka i sprawne krążenie pozytywnie wpłynie na odżywienie, dotlenienie i nawilżenie skóry.

StrialysStrialys – dobre serum na rozstępy

Taką bogatą kompozycję składników aktywnych pochodzenia naturalnego znaleźć można w kremie Strialys. Doskonale sprawdzi się w walce z już istniejącymi zmianami, a także jako kosmetyk stosowany profilaktycznie. Kompleksowo walczy z rozstępami, ale też głęboko pielęgnuje skórę, dzięki cennym substancjom o właściwościach wzmacniających włókna kolagenowe, nawilżających, odżywczych i usprawniających mikrokrążenie.

Wśród nich szczególnie korzystne są składniki takie jak:

 • dipalmitynian hydroksyproliny – substancja naturalna ujędrniająco-nawilżająca,
 • ekstrakt ze świecznicy groniastej – koi i nawilża, jest antyoksydantem, dlatego zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry,
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego – zawiera saponiny, rutynę, kemferol i izokwercynę, kwasy: chlorogenowy i kawowy oraz hederynę.
 • dobrze wpływa na układ krwionośny, ułatwia wchłanianie innych składników odżywczych,
 • ekstrakt z bylicy bożego drzewka – działa wzmacniająco i tonizująco,
 • ekstrakt z żeń-szenia właściwego – odżywia skórę,
 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – uszczelnia naczynka krwionośne,
 • ekstrakt z kociego pazura – poprawia cyrkulację krwi i limfy, neutralizuje wolne rodnik,
 • proteiny jedwabiu – zwalczają wolne rodniki i wzmacniają barierę wodno-lipidową
 • kofeina – składnik o wielotorowym działaniu, drenuje i poprawia mikrokrążenie, usuwa zalegające toksyny oraz ujędrnia.

Jednocześnie warto wspomnieć, że Strialys nie zawiera żadnych chemicznych dodatków! Nie znajdziemy tu takich powszechnie stosowanych składników, jak na przykład: PEG-i, silikony, sztuczne barwniki, sztuczne substancje zapachowe oraz emulgatory. Dzięki temu krem na rozstępy Strialys jest bezpieczny dla skóry i całego organizmu. Dociera do przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie rozstępów i usuwa je, co realnie przekłada się na poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Uwaga!

Wpisując na stronie strialys.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na rozstępy Strialys. Kliknij i sprawdź!

Dieta na rozstępy

Jak powinna wyglądać dieta na rozstępy? Powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, być bogata w witaminy, makro- i mikroelementy. Za kondycję naszej skóry odpowiadają zwłaszcza witaminy A i C, których to właśnie najczęściej brakuje przy niskokalorycznych i niskotłuszczowych dietach. Witamina A odpowiada za zdolność komórek skóry do regeneracji oraz chroni ją przed uszkadzającymi wolnymi rodnikami. Jej źródłem są pokarmy zwierzęce, jak np. wątróbka czy oleje rybne, a także produkty roślinne, czyli bogate w karotenoidy warzywa i owoce, jak np. marchew, dynia, brokuł, pomidory, morele, mango. Do przyswojenia witaminy A niezbędne są tłuszcze, dlatego muszą być dostarczane razem podczas jednego posiłku. Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu, stymuluje jego produkcję oraz chroni włókna kolagenowe przed rozpadem. Jej najlepszym źródłem są warzywa i owoce, np. papryka, natka pietruszki, acerola, czarna porzeczka, cytrusy. Najlepiej spożywać je surowe, bez obróbki termicznej, ponieważ witamina C jest wrażliwa na wysoką temperaturę.

Unikajmy słodyczy i produktów przetworzonych. Zawierają one cukier, który niszczy kolagen w procesie zwanym glikacją.

Rozstępy nierzadko są konsekwencją otyłości. Wiąże się ona z nadmiernym wydzielaniem przez korę nadnerczy hormonów – kortykosteroidów. Ich za wysoki poziom powoduje dysfunkcję fibroblastów, zaburzając wytwarzanie kolagenu. Należy więc dążyć do redukcji masy ciała, oczywiście w zrównoważony sposób. Przy odchudzaniu lepiej wystrzegać się wszelkich „diet cud”, obiecujących szybką utratę kilogramów. Diety te zwykle kończą się efektem jo-jo i ponownym przybraniem na wadze. Bezpieczne tempo chudnięcia to wg zaleceń dietetyków 1 kg tygodniowo. Dzięki takiemu stopniowemu traceniu na wadze istnieje większa szansa na to, że efekty diety okażą się trwałe, a skóra nie będzie tak narażona na rozstępy.

Zabiegi na usuwanie rozstępów

W przypadku uporczywych rozstępów, których nie można się pozbyć poprzez stosowanie kremu, można zastosować specjalistyczne zabiegi. Okazać może się to konieczne w przypadku osób, które zwlekały ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków aż do momentu, gdy linie stały się białe.

julia-krajewska-kosmetologPodstawowym zadaniem zabiegów medycyny estetycznej w walce z rozstępami jest stymulowanie skóry do regeneracji. Oddziałując na głębokie warstwy skóry, możemy pobudzić jej komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu dochodzi do przebudowania i odmłodzenia skóry. Zabiegi umożliwiają zlikwidowanie nawet starych rozstępów, powstałych kilkadziesiąt lat temu. Poza tym są nieinwazyjne, bezpieczne i nie wiążą się z długą rekonwalescencją. Zwykle konieczna jest seria zabiegów, by uzyskać satysfakcjonujące efekty – mówi Julia Krajewska, kosmetolog.

Wybierać można spośród takich propozycji, jak: laser Palomar Emerge, Cellu M6 Integral, Pollogen Legend, Surgen, Maximus oraz Dermapen/ Mezopen. Pamiętać jednak należy, że nawet w takim wypadku powinno stosować się taki krem, jak Strialys! Dzięki temu zabiegi będą jeszcze bardziej efektywne, a także zapobiegniemy ponownemu pojawieniu się blizn.

Podsumowanie

Choć rozstępy to jedynie defekt estetyczny, to stanowią dość duży problem, często odbierając pewność siebie. Jednocześnie, jak w przypadku wszystkich blizn, bardzo trudno je usunąć. Najważniejszy jest tu czas – należy jak najszybciej sięgnąć po dobry kosmetyk, jak na przykład Strialys. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie takiego preparatu, zanim rozstępy w ogóle się pojawią. Profilaktyka to świetny pomysł w przypadku osób szczególnie narażonych na pojawienie się zmian.

FAQ – rozstępy

1. Jak pozbyć się rozstępów?

Pozbycie się istniejących rozstępów to ciężka praca, dlatego najlepiej im zapobiegać: regularne nawadnianie od wewnątrz i od zewnątrz, odpowiednia pielęgnacja – regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry to podstawa. W okresie większego ryzyka wystąpienia rozstępów np. wahania wagi, ciąża – szczególną uwagę należy zwrócić na pielęgnację, warto w tym okresie włączyć specjalne kosmetyki na rozstępy, bo zwykły balsam może nie wystarczyć. Istniejące rozstępy zmniejszyć można również z pomocą kosmetyków z dobrym składem, białe rozstępy usuną najlepiej zabiegi laserowe.

2. Co na rozstępy w ciąży?

Rozstępy w ciąży to częsty problem, pojawiają się niezależnie od wagi i w różnych trymestrach. Dlatego każda kobieta w ciąży powinna zwrócić uwagę na pielęgnację okolic brzucha, ale także biustu i ud. Warto w tym celu wykorzystać naturalne dermokosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży, które nie zawierają szkodliwych substancji takich, jak SLS, PEGi czy parabeny.

3. Jak usunąć rozstępy?

Usuwanie rozstępów będzie odbywało się różnie w zależności od ich stanu. Z czerwonymi – świeżymi rozstępami pomoże sobie dobry dermokosmetyk z dużą ilością składników aktywnych. Taki jest na przykład Strialys. Produkt zawiera ekstrakty wzmacniające i wygładzające skórę, jak: kofeina, ekstrakt z bylicy bożego drzewka czy ekstrakt ze świecznicy groniastej. Białe rozstępy należy potraktować kompleksowo – zastosować dermokosmetyk i idealnie zabiegi redukujące rozstępy.

4. Jakich składników szukać w kremach na rozstępy?

W kremach na rozstępy ważne jest, aby składniki aktywne były o dużym stężeniu tzn. powinny znajdować się jak najbliżej początku listy INCI. Składniki, jakich warto szukać to: ekstrakt z ruszczyka kolczastego, kofeina, ekstrakt z bylicy bożego drzewka, proteiny jedwabiu, ekstrakt ze świecznicy groniastej, kolagen, elastyna, witamina E.


Bibliografia

1. Kasielska-Trojan A., Sobczak M., Antoszewski B.: Risk factors of striae gravidarum. Int J Cosmet Sci 2015
2. Vaughan Jones S. A., Black M. M.: Pregnancy dermatoses. J Am Acad Derm 1999
3. Ambros-Rudolph C.M., Müllegger R.R., Vaughan-Jones S., Kerl H., Black M.M.: The specific dermatoses of pregnancy revisited and reclassified: results of a retrospective two-center study on 505 pregnant patients. J Am Acad Dermatol 2006
4. Musto T. A., Scars and keloids. BMJ, 2004
5. Łątka I.: Etiopatogeneza, obraz kliniczny oraz charakterystyka wybranych metod likwidacji rozstępów. Studenckie Zeszyty Naukowe Kosmetologia Nr 1 (1)/2016, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Warszawa 2016

64 głosów

Komentarze

Monika - 2020-07-20 10:29:27

Według mnie walka z takimi białymi rozstępami za pomocą kremów jest już bardzo ciężka :/ Walczyć z rozstępami należy jak się one jeszcze czerwone, wtedy kremy i dieta może nam pomóc

patrycja - 2020-07-15 15:48:35

pewnie nie zawsze, ale jest to jakaś myśl :D Dołożyć do tego kremy na rozstępy, jakieś ćwiczenia i na pewno problem będzie nam z głowy, a raczej z ciała ubywał :)

Eliza - 2020-07-12 10:22:19

Jak zła dieta stworzyła rozstępy to dieta na rozstępy (czyli raczej dobra :D) Powinna je ładnie usunąć :D

traks - 2020-07-09 21:51:48

Moje rozstępy pojawiły się w momencie zmiany leków antykoncepcyjnych, przez co przybyło mi dużo kilogramów, a ja chciałam szybko się ich pozbyć. Zresztą z marnym skutkiem. Stosowałam mało odżywcze diety i nie nawilżałam skóry:/

BasiaKad - 2020-07-01 01:47:16

Używam kremu na rozstępy Strialys i mogę szczerze go polecić. Rozstępy są mniej widoczne, a i skóra stała się bardziej elastyczna :D

Martyna - 2020-06-24 19:13:23

U mnie najwięcej rozstępów jest na biuście i wewnętrznych partiach ud.. Są już w takiej fazie, że chyba bez zabiegu się nie obejdzie..

SuperNova - 2020-02-10 09:43:10

Ja się kiedyś zdecydowałam na zabiegi na usunięcie rozstępów. Kilka razy pochodziłam na Dermapen. Trzeba niestety sobie trochę pochodzić na takie zabiegi bo chyba miałam 4 albo 5 ale miałam takie blizny po rozstępach na udach i biodrach po przyjmowaniu leków przez które tyłam że wolałam zrzucić to co niepotrzebne i skórę doprowadzić do porządku. Co do bólu to wiadomo te małe igiełki się wkłuwają i nie jest to fajne ale myślę że na drugi dzień było juz u mnie po każdym zabiegu okay. Tyle mnie to trochę smuciło, że nie mogłam chodzić na basen przez ten czas gdy robiłam sobie te zabiegi chociaż z biegiem czasu w sumie warto było bo nie mam już takiej tragedii.

Adam 23 - 2019-07-22 14:29:15

Ostatnio zastanawiałem się od czego mam rozstępy na rękach i wychodzi że przyczyny powstania rozstępów u mnie to.. sporty ;) Dokładniej pisząc siłka i smocze łodzie. Teraz zastanawiam się co zrobić bo na prawdę mam dość tych czerwieni na ramionach. Jednak od dziewczyna to mozna się podowiadywać ;)

koffein - 2019-07-04 09:50:33

no akurat z tą maską z kawy to muszę się zgodzić bo jest na b. dobra ;p ostatnio szukałam czy jakieś kremy na rozstępy mają ją w składzie ale na prawdę mała cząstka miała w kremie kofeine i razem z pozostałymi składnikami dobrej jakości. stwierdziłam, że pozostanę przy strialys, bo na razie nie widze niczego konkurencyjnego na rynku ;p

RossAly - 2019-06-12 19:34:36

Nie ma co sie przejmowac za bardzo. Jak juz powstawly to trudno, trzeba zakasac rekawy i starac sie znalezc sposob na rozstepy. samo usuwanie rozstepow nie jest jakies latwe ale wykonalne. Widze ze nie tylko ja wiem o masce z oleju kokosowego i kawy. Fantastyczna jest nie? ^^

kociula - 2019-05-23 10:15:11

z tego co zauważyłam u to mnie przyczyną powstawania rozstępów było branie hormonów. niestety tak się los mój ułożył z zaczełam leczenie hormonalne i zaraz po tym nie tylko pojawiły się bruzdy ale też i cellulit. później szukałam jak walczyć z rozstępami no i akurat dopóki były jeszcze takie czerwonawe to te poznikały a tamte już perliste zostały ;/ gdybym prędzej się ockneła to teraz bym nie szukała jakie są zabiegi na usuwanie rozstępów.

PIĄTUNIO - 2019-02-07 20:14:26

@maryśka - jak są fioletowe to znaczy ze to jest ostatni moment na walke z tymi rozstepami!! @tomasz - mozesz sporobowac kremow i masci na rozstepy, ale one nie usuna ich calkowicie.. moga jednak sie zmiejszyc, ale i tak na twoim miejscu bym sie wybrala do kosmetologa bo on wie najlepiej. to jest forum i nie widzimy twoich rozstepow ;/ @maxima, u mnie zadzialalo, bo niczego po ciazy nie mam

maxima21 - 2019-02-02 09:45:23

U mnie przyczyna powstawania rozstepow byly leki hormonalne i teraz mam zagwozdke co zrobić, bo tyle juz slyszalam na temat co mam zrobic, ze sie pogubiłam. używałam już maseczek, ale nie moge sie zebrac w sobie i robic to codziennie bo czasem nie ma sie czasu na to by siedziec okolo 40 minut z folia. Kofelina i ruszczyk w kremie na rozstepy? moze ktos sprawdzal? dziala?

Sonia1991 - 2019-01-30 13:38:02

ja ostatnio zakończyłam ostatnią serie na zabiegi na usuwanie rozstępów na pośladkach i wiem ze efekt nie jest jeszcze do konca widoczny ale juz teraz widac jak roznice bo nawet chlop zauwazyl ;p . ja bralam pakiet zabiegow maksimus i jeszcze smarowalam sie kremem na rozstepy i robilam sobie maseczki.

tomasz_00 - 2019-01-29 16:36:58

Tak się zapytam, bo może to jest głupie pytanie, ale jak walczyc z rozstepami ktore powstały przy dorastaniu? Sa one białe i mam je na duzym obszarze pleców. Pomoga na to jeszcze kremy na rozstępy czy pozostają już tylko zabiegi na usuwanie rozstepow?

maryśka - 2019-01-25 21:55:51

czy mozna walczyc z rozstepamie jeszcze sa one juz takie fioletowawe nie wiem czy nie jest juz za pozno

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊