Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kwas hialuronowy na rozstępy – dlaczego go stosować?

Strona główna » Blog » Kwas hialuronowy na rozstępy – dlaczego go stosować?

Kwas hialuronowy na rozstępy to metoda, która przychodzi od razu do głowy osobom zmagającym się z rozstępami, a także znającym przynajmniej podstawowe właściwości tego kwasu. Znany jest z tego, że stosuje się go w medycynie estetycznej, ale często kojarzy się raczej z wstrzykiwaniem i to w okolice twarzy niż na rozstępy. Dlaczego jest skuteczny w walce z rozstępami? 

Kwas hialuronowy na rozstępy działanieKwas hialuronowy na rozstępy – działanie

Kwasu hialuronowego na rozstępy można używać podobnie jak w medycynie estetycznej. Jest tam wykorzystywany celem nawilżenia, wygładzenia zmarszczek, pobudzenia skóry do regeneracji. Czy nie właśnie o to chodzi w walce z rozstępami? Przecież rozstępy to tak naprawdę – podobnie jak zmarszczki – wgłębienia w skórze, które wymagają wygładzenia i nawilżenia. Każdy, kto miał kiedyś rozstępy, wie też, że z czasem blakną, skóra niejako sama się regeneruje, jednak sama całkiem się nie naprawi. W walce do powrotu do pierwotnego wyglądu warto sięgnąć po kwas hialuronowy na rozstępy. Jak go stosować?

Poznaj: Szczotkowanie na sucho

Kwas hialuronowy na rozstępy – gdzie znaleźć i jak go stosować?

W domowych warunkach można łatwo wykonać samodzielnie zabieg rodem z gabinetu medycyny estetycznej wykorzystując produkt zawierający kwas hialuronowy na rozstępy. Wystarczy nałożyć produkt, a następnie wykonać krótki masażu celem dodatkowego wchłonięcia w skórę oraz ujędrnienia miejsca, w którym znajdują się zmiany.

Coraz popularniejsze staje się również przygotowywanie własnych kosmetyków z zakupionych składników – to będzie rozwiązanie idealne szczególnie dla osób, które cenią sobie znany skład bez dodatku niepotrzebnych substancji.

Jednym z proponowanych w sieci składów takiego kremu zawierającego kwas hialuronowy na rozstępy do własnego zrobienia jest: 

Można kupować te produkty osobno, ale zdecydowanie taniej będzie zakupić gotowe mieszanki do samodzielnego połączenia.

Strialys krem przeciw rozstepom

STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY Z BOGATYM SKŁADEM KUP TERAZ

Kwas hialuronowy na rozstępy – jakie daje efekty?

Efekty mogą zaskoczyć – regularnie stosowany kwas hialuronowy na rozstępy może zmniejszyć ich widoczność już w ciągu kilku tygodni. Warto jednak pamiętać, że z żadnym kwasem nie ma żartów i nie należy stosować tej metody na stałe ani zapobiegawczo dłużej niż przez kilka miesięcy. Przedawkowany kwas hialuronowy na rozstępy może powodować stan zapalny lub nawet, w skrajnych przypadkach, miejscową martwica skóry.

StrialysKwas hialuronowy na rozstępy – czy to rozwiązanie idealne?

Niestety, tak jak w każdym artykule o rozstępach, tak i w tym nie można powiedzieć, że rozwiązanie używania kwasu hialuronowego na rozstępy zadziała w 100% i nie będzie żadnego śladu po zmianach. Jest to działanie skuteczne, jednak bardzo ważne, żeby równocześnie dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zdrową dietę składającą się z niskoprzetworzonych produktów oraz ćwiczyć regularnie. Efekty może zwiększyć też stosowanie równo z kwasem hialuronowym kremów na rozstępy, szczególnie tych zawierających w składzie naturalne składniki. Takie kosmetyki oferuje firma Strialys – krem na rozstępy zawiera ekstrakty m.in. z żeń-szenia, bluszczu pospolitego, a także jedwab i kofeinę, co w połączeniu daje regenerację, nawilżenie i ujędrnienie, a to jest gwarancją skutecznej walki z rozstępami.

Warto zatem stosować kompleksowo kremy, a także inne kosmetyki zawierające kwas hialuronowy na rozstępy, dbać o nawodnienie, dietę i ćwiczenia, a wtedy można spodziewać się naprawdę spektakularnych efektów w walce z rozstępami.


Bibliografia:

1. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia medyczna i kosmetologia 2012.
2. Gauza M., Kubisz L., Przybylski J., Właściwości preparatów kolagenowych ze skór ryb pozyskiwanych metodą kwaśnej hydratacji, Nowiny Lekarskie 2010, 79, 3, 157–162.
3. Czubak K.A., Żbikowska H.M., Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów, Ann. Acad. Med. Siles. 2014, 68, 4, 245–254.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊