Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy- jak działają?

Strona główna » Blog » Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy- jak działają?

Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy okazują się zaskakującym zastosowaniem w walce z rozstępami, które może spotykać się zarówno z dużym zainteresowaniem, jak i niepewnością dotyczącą jej skuteczności. Wszystko za sprawą związków, jakie zawiera mąka ziemniaczana i ich działania na skórę. Wszystko to sprawia, że mąka ziemniaczana znalazła szerokie zastosowanie nie tylko przemyśle spożywczym, ale także farmaceutycznym, kosmetycznym, chemicznym czy włókienniczym. Jak zatem stosować ją na skórę, aby uzyskać poprawę jej kondycji i zmniejszenie widoczności rozstępów?

mąka ziemniaczana na rozstępyMąka ziemniaczana i woda na rozstępy – właściwości

Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy jest niepopularnym rozwiązaniem, co wcale nie oznacza, że nie warto  z ciekawości spróbować tej mieszanki, aby wspomóc redukowanie widocznych rozstępów.

Zastosowanie mąki ziemniaczanej i wody na rozstępy polega po prostu na zmieszaniu:

  • kilku łyżek mąki ziemniaczanej,
  • odpowiedniej ilości wody,
  • opcjonalnie można dodać składniki nawilżające.

Przeczytaj również o maści perłowej na rozstępy

Całość należy dokładnie ze sobą wymieszać, aż do uzyskania gładkiej masy, a następnie rozprowadzić ją na skórze w miejscu, gdzie występują rozstępy. Tak przygotowana mieszanka pełni funkcję maseczki. Mąka ziemniaczana znana jest ze swoich właściwości nawilżających, dlatego świetnie nadaje się w przypadku pielęgnacji skóry z rozstępami, która jest uszkodzona i sucha, przez co bardziej narażona na kolejne pękanie i pogłębianie się rozstępów. Poza tym mąka ziemniaczana posiada właściwości absorbujące sebum, łagodzi stany zapalne skóry i podrażnienia, dlatego wykorzystywana jest także w leczeniu skóry trądzikowej, atopowej.

Aby mąka ziemniaczana i woda na rozstępy przyniosły oczekiwane rezultaty poprawy kondycji skóry wystarczy mieszankę stosować regularnie na skórę? Niekoniecznie, choć nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania mąki ziemniaczanej i wody na rozstępy, dlatego pielęgnację można wygodnie kontynuować nawet przez kilka tygodni.

Mąka ziemniaczana jest powszechnie znanym składnikiem, który znajduje zastosowanie wielu obszarach kosmetycznych. Nie tylko w pielęgnacji ciała, ale także twarzy czy paznokci, dlatego nie należy obawiać się negatywnych skutków ubocznych jej używania. Niestety mimo że mąka ziemniaczana i woda na rozstępy jest powszechnie dostępną metodą pielęgnacji, w dodatku prostą w przygotowaniu i bezpieczną dla skóry, nawet jej długotrwałe, systematyczne stosowanie nie przyniesie zadowalających efektów w postaci spłycenia rozstępów i wygładzenia skóry.

Strialys krem przeciw rozstepom

STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY Z BOGATYM SKŁADEM KUP TERAZ

Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy a inne metody

Mąka ziemniaczana i woda na rozstępy jest zatem naturalną metodą, która choć nie może wyrządzić skórze żadnych szkód, nie spowoduje również pozytywnych skutków ubocznych ani poprawy jej kondycji. Zamiast zatem stosować mieszankę składającą się z wody i mąki, należy odpowiednio wcześnie zacząć stosować skuteczne kremy na rozstępy, które zawierają starannie skomponowane składniki aktywne skuteczne w spłycaniu rozstępów i wspomaganiu kondycji skóry.

Podsumowując, mąka ziemniaczana na rozstępy nie przynosi żadnej poprawy, dlatego nie warto stosować jej w celu wygładzania skóry i spłycania tychże zmian.


Bibliografia:

1. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia medyczna i kosmetologia 2012.
2. Gauza M., Kubisz L., Przybylski J., Właściwości preparatów kolagenowych ze skór ryb pozyskiwanych metodą kwaśnej hydratacji, Nowiny Lekarskie 2010, 79, 3, 157–162.
3. Czubak K.A., Żbikowska H.M., Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów, Ann. Acad. Med. Siles. 2014, 68, 4, 245–254.

1 głosów

Komentarze

Yukk - 2022-08-24 13:10:41

U mnie jedynie strialys i peeling do tej pory, ale na pewno spróbuję jeszcze z tym sposobem. W zasadzie raczej nic więcej nie potrzeba, jeżeli to się sprawdzi

00Ahh - 2022-08-19 23:36:42

A tam mówiliście jeszcze, że ta mąka ziemniaczana i woda na rozstępy to nie powinien być jedyny sposób, a lepiej łączyć to i inne metody. Jakie najlepiej?

Weronika - 2022-08-19 22:03:03

Tego ci nie powiem, bo sama na oko robię, ale po prostu trzeba uzyskać w miarę zbitą masę, nie może być zbyt rzadkie

Natalia - 2022-08-18 09:39:14

Ale jak duzo tego? Jakie proporcje

Gabi - 2022-08-17 21:03:46

Właśnie tak jak mówisz. Kilka łyżej mąki i woda

Barbara - 2022-08-15 22:39:16

A robiłaś może już kiedyś? Jak to się wykonuje? Chyba nie po prostu łączy te oba składniki i już

Gabi - 2022-08-15 19:15:04

Może być to fajna sprawa jako dodatek do obecnej pielęgnacji. Raczej jako jej główny element to sie aż tak cudownie nie sprawdzi

Barbara - 2022-08-14 18:09:17

To się wydaje bardzo ciekawe. Tak naprawdę żeby które każdy ma w kuchni czyli mąka ziemniaczana i woda mogę dobrze działać na rozstępy. A się nie docenia jakie właściwości ma się i mozliwości pod własnym dachem

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊