Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy – jak działa?

Strona główna » Blog » Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy – jak działa?

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy to zabieg cieszący się sporym powodzeniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Można wykonać go w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Zanim jednak udamy się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej na rozstępy, dowiedzmy się na czym w ogóle polega ten zabieg i jaki jest jego przebieg. Warto także mieć świadomość tego, jak przygotować się do zabiegu i w jaki sposób postępować po nim.

MikrodermabrazjaMikrodermabrazja diamentowa na rozstępy - komu może pomóc?

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, który jest stosunkowo bezpieczny. Dzięki niemu można więc skutecznie pokonać rozstępy. Może więc korzystać z niego naprawdę sporo osób, nawet te, które posiadają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Niestety, istnieją pewne przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi.

Wyróżnić wśród nich można przede wszystkim:

  • łuszczycę
  • raka skóry
  • stany zapalne skóry
  • zakażenia bakteryjne
  • stosowanie niektórych leków

Niektóre przeciwwskazania mają charakter przemijający, dlatego po ich ustąpieniu, można będzie udać się na zabieg mikrodermabrazji. Zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w seriach, bo wówczas efekty są najbardziej satysfakcjonujące.

Sprawdź też inne domowe sposoby na rozstępy

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy – jak przebiega zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, którego przebieg nie jest jakoś szczególnie skomplikowany. Zabiegowi można poddać tak naprawdę każdy obszar skóry, który został dotknięty rozstępami. Najczęściej wykonuje się mikrodermabrazję na uda, brzuch czy pośladki. Zabieg jest bezbolesny, a niektóre osoby uznają go nawet za przyjemny. Kosmetolog przy użyciu specjalnej głowicy dokonuje mechanicznego złuszczenia martwego naskórka. Przed wykonaniem zabiegu, osoba poddająca się mu, ustala wraz z kosmetologiem to, czy poziom ścierania naskórka ma być głęboki. Niektórym zależy bowiem na powierzchownym złuszczeniu. Czy mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest efektywna? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Efektem mikrodermabrazji jest nie tylko złuszczenie martwego naskórka, ale również stymulacja włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu możliwe staje się rozjaśnienie skóry i eliminacja uciążliwych rozstępów.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej na rozstępy trwa około pół godziny. Niestety, mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy nie daje stuprocentowej pewności co do tego, że faktycznie pozbędziemy się problemu. Na pewno jednak zostanie on zredukowany.

Strialys krem przeciw rozstepom

ZAMÓW STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY KUP TERAZ

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy – jak przygotować się do zabiegu i jak postępować po nim?

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy jest zabiegiem, który nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Skóra poddawana zabiegowi powinna zostać jednak oczyszczona. Jeżeli mamy na niej kosmetyki kolorowe, przed zabiegiem zostaną one usunięte. Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy wymaga jednak szczególnej troski o skórę po zabiegu. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem może okazać się stosowanie delikatnej, zrównoważonej pielęgnacji. Warto unikać także nadmiernego kontaktu ze słońcem. Może ono bowiem doprowadzić do podrażnienia cery. Jeśli chcemy przyśpieszyć regenerację skóry, możemy zastosować specjalną maść bogatą w naturalne składniki aktywne.

Podsumowując, mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy charakteryzuje się dość skutecznym działaniem. Jest także bezpieczna. Może więc pomóc w rozjaśnieniu uciążliwych rozstępów. Ważne jest jednak to, aby poddać się serii kilku zabiegów. Wówczas efekty będą najbardziej satysfakcjonujące. To, jak szybko pojawią się rezultaty zależne jest także od stopnia zaawansowania problemu.


Bibliografia:

1. W.Sawicki „Histologia”, wyd. PZWL, 2005
2. Standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postępowania u kobiet z cukrzycą Warszawa, 11 Luty 2011
3. M.K. Trivedi, BS, BA, G. Kroumpouzos, MD, PhD and J.E. Murase, MD A review of the safety of cosmetic procedures during pregnancy and lactation Int J Womens Dermatol. 2017 Mar; 3(1): 6–10.

1 głosów

Komentarze

Justyna - 2022-05-15 21:30:22

Przed zabiegiem wszystko zostanie ci wytłumaczone i po również, a jak będziesz mieć wątpliwości to zawsze można zapytać o wszystko

AnnaBelle - 2022-05-15 05:17:37

A ta Mikrodermabrazja diamentowa na wypadek jakbym chciała sobie usunąć rozstępy to jest jakoś mocno skomplikowana? Bo nie wiem jak przygotować się do zabiegu w razie czego i jak postępować zaraz po nim? Myślicie, że wszystko w gabinecie zostanie mi wytłumaczone?

Nati998 - 2022-05-14 09:42:29

Ja robiłam i miałam zalecenie, ze co najmniej 5 wizyt i tyle akurat u mnie było potrzeba

Alienne - 2022-05-12 15:06:07

To wszystko zależy od indywidualnej jednostki niestety ciężko to określić ogólnie

Kinga - 2022-05-11 14:07:34

Korzystał ktoś może już z mikrodermabrazji diamentowej na rozstępy i chciałby powiedzieć jak przebiega taki zabieg? Mi najbardziej chodzi o ilość potrzebnych sesji

Barbarka95 - 2022-05-10 10:26:26

Ja nie znam się na tych statystykach procentowych, ale tez z tego co czytałam to szansę na pozbycie się w całości rozstępów przy fazie gdy rozstępy są białe, są małe

Ewcia - 2022-05-09 13:47:41

Przy świeżych rozstępach takie coś jest świetne

iskra - 2022-05-09 07:54:27

Z tego co ja się orientuję to jakiekolwiek zabiegi pomagają na białe rozstępy, ale nie usuwają ich w całości a jakoś w 50%

Charmlo - 2022-05-09 04:12:51

Mikrodermabrazja diamentowa na rozstępy oprócz tego jakie ma przeciwwskazania to jest jakieś ograniczenie komu może pomóc? Chodzi mi o to czy to jest skuteczne przy białych rozstępach?

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊