Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Plastry na rozstępy – czy są skuteczne?

Strona główna » Blog » Plastry na rozstępy – czy są skuteczne?

Plastry na rozstępy to produkty, które mogą okazać się wybawieniem dla bardzo wielu osób. Rozstępy to wszak mocno krępujący problem, do którego nierzadko trudno przyznać się przed samym sobą. Czym są takie plastry i w jaki sposób działają?

Plastry na rozstępyPlastry na rozstępy – czym są takie produkty?

Plastry na rozstępy to produkty zaprojektowane z myślą o poprawie wyglądu rozstępów i ich minimalizacji, a co za tym idzie – o zwiększeniu komfortu życia dotkniętej tym problemem osoby. Warto podkreślić, że plastry takie mogą pomóc w pozbyciu się zarówno świeżo powstałych rozstępów, jak i tych istniejących na powierzchni ciała pacjenta nawet od kilku lata.

Plastry na rozstępy to wyroby o innowacyjnej strukturze – zawierają one bowiem najwyższej jakości żel silikonowy. Ponadto są one niezwykle zbliżone pod względem właściwości do cech charakterystycznych naturalnej ludzkiej skóry.

Podkreślić warto, że plastry na rozstępy mogą być używane przez osoby w różnym wieku, także przez te najmłodsze. Bardzo dobrze spiszą się zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Mogą być stosowane również przez osoby zmagające się z alergiami, na wszystkie obszary skóry.

Zobacz czy warto stosować domowe maseczki na rozstępy

Plastry na rozstępy – jak działają i w jaki sposób je stosować?

Plastry na rozstępy to produkty o bardzo kompleksowym działaniu, zapewniające szybkie wsparcie dla osób zmagających się z tym przykrym problemem.

Sposób ich działania można opisać w trzech następujących punktach:

  • przystosowanie się do do anatomicznych kształtów ciała konkretnej osoby
  • poprawa wyglądu skóry w okolicach rozstępów
  • stopniowa, konsekwentna redukcja rozstępów.

Plastry na rozstępy łagodzą świąd, pieczenie, oraz wszelki inny dyskomfort towarzyszący rozstępom. Zmniejszają również poczucie ściągania. Wygładzają skórę, ujędrniają ją i poprawiają jej wygląd. Oddziałują kojąco na rozstępy, a przy tym w żaden sposób nie szkodzą zdrowej skórze.

Plastry na rozstępy można, w razie konieczności, przyciąć, by dopasować je do kształtu rozstępu. Przed użyciem dokładnie umyć ręce, osuszyć skórę w okolicy rozstępu i dokładnie nakleić plaster. Co najmniej raz dziennie należy zdjąć plaster w celu oczyszczenia skóry neutralnym mydłem i osuszenia jej, a co kilka dni należy go wymienić.

Plastry na rozstępy cechują się doskonałą adhezyjnością (przyczepnością) co umożliwia wielokrotną ich aplikację i użytkowanie pojedynczego plastra przez długi okres czasu. Dodatkowym plusem takiego rodzaju produktu na rozstępy jest fakt, że nie ma on właściwości brudzących. Oznacza to, że po nałożeniu plastra nasza koszulka, czy bielizna pozostaną czyste.

Strialys krem przeciw rozstepom

STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY Z BOGATYM SKŁADEM KUP TERAZ

Plastry na rozstępy – przeciwwskazania

Plastry na rozstępy stanowią skuteczne wsparcie w walce z rozstępami mającymi nawet kilka lat. Pamiętać jednak należy, że ich skuteczność może znacząco różnić się w zależności od wielkości rozstępów. W przypadku bardzo dużych zmian, może okazać się ona słabsza, niż w przypadku rozstępów o mniejszej wielkości. Ponadto dalsze korzystanie z plastrów na rozstępy nie jest zalecane w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek niepożądanej reakcji skórnej w miejscu ich zastosowania. Plastry na rozstępy nie powinny być stosowane także w miejscach, w których występują aktualnie poparzenia.

Plastry na rozstępy – kiedy spodziewać się można pierwszych efektów?

Plastry na rozstępy muszą być stosowane regularnie, najlepiej codziennie, jeśli mają one przynieść efekty zgodne z oczekiwaniami użytkownika. Pamiętajmy, że im bardziej będziemy trzymać się tej zasady, tym szybciej liczyć będziemy mogli na pierwsze efekty, a sama terapia będzie bardziej skuteczna. Kiedy zaś możemy liczyć na pojawienie się pierwszych efektów? Otóż wysokiej jakości plastry na rozstępy dadzą je po około 4-5 tygodniach użytkowania. Jeśli zaś chodzi o uzyskanie maksymalnie korzystnych efektów – najbardziej widoczne efekty stosowania takich plastrów są po około 4-6 miesiącach terapii. Choć wydawać się może, że to dość długi okres czasu, pamiętajmy, że plastry takie dają nam komfort nieinwazyjnej terapii i eliminują konieczność oczekiwania w kolejce na wizytę u lekarza specjalisty.

Plastry na rozstępy – podsumowanie

Plastry na rozstępy to niewątpliwie skuteczny sposób na redukcję tego przykrego problemu. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sposób jedyny. Godnymi uwagi alternatywami są bowiem chociażby odpowiednio dobrane kosmetyki na rozstępy, a także specjalistyczne masaże. Nieco bardziej radykalną propozycją jest natomiast zabieg usunięcia rozstępów. Pamiętajmy, że wiele z wyżej wymienionych metod można połączyć ze stosowaniem plastrów na rozstępy. Co więcej, może się nawet okazać, że nieco przyspieszy to pojawienie się pierwszych efektów ich użytkowania.


Bibliografia:

1. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia medyczna i kosmetologia 2012.
2. Gauza M., Kubisz L., Przybylski J., Właściwości preparatów kolagenowych ze skór ryb pozyskiwanych metodą kwaśnej hydratacji, Nowiny Lekarskie 2010, 79, 3, 157–162.
3. Czubak K.A., Żbikowska H.M., Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów, Ann. Acad. Med. Siles. 2014, 68, 4, 245–254.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊