Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rozstępy na barkach – pozbądź się ich!

Strona główna » Blog » Rozstępy na barkach – pozbądź się ich!

Rozstępy na barkach to częsty problem, który potrafi znacząco wpłynąć na samoocenę. Nie prezentują się bowiem zbyt atrakcyjnie, przez co często stają się powodem kompleksów. Warto wobec tego dowiedzieć się, jak można zapobiec ich powstawaniu oraz pozbyć się już istniejących.

Rozstępy na barkach pozbądź się ichRozstępy na barkach – przyczyny powstawania zmian

Rozstępy na barkach mogą pojawić się z wielu powodów.

Najczęstsze z nich to:

  • nagła zmiana masy ciała,
  • bardzo intensywne treningi,
  • predyspozycje genetyczne,
  • przyjmowanie niektórych leków,
  • picie niewielkiej ilości wody,
  • zmiany hormonalne w trakcie ciąży,
  • zaniedbywanie pielęgnacji skóry.

Z pewnością sporo osób zastanawia się, czy da się skutecznie przeciwdziałać rozstępom na barkach. Jest to możliwe, aczkolwiek wymaga włożenia nieco wysiłku. Przede wszystkim trzeba unikać gwałtownego tycia i chudnięcia. Może to stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla kobiet w ciąży, a także nastolatków w okresie dojrzewania. Należy przy tym dbać o stałe nawodnienie organizmu oraz codziennie smarować skórę kremami nawilżającymi.

Przeczytaj również o maści perłowej na rozstępy

Rozstępy na barkach – jak się objawiają?

Rozstępy na barkach to dosyć widoczne zmiany na skórze, mające charakter blizn. Dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn, aczkolwiek znacznie częściej pojawiają się u pań, głównie ze względu na zachodzące w trakcie ciąży zmiany hormonalne w organizmie. Jest to również problem wielu nastolatków, jacy przeżywają gwałtowne skoki wzrostowe.

Można im zapobiec poprzez przyłożenie się do pielęgnacji skóry oraz zadbanie o prawidłową dietę i regularną aktywność fizyczną. Jeżeli mowa o wyglądzie rozstępów na barkach, najczęściej przypominają cienkie, podłużne kreski. Są bardzo widoczne i dużo ciemniejsze zaraz po powstaniu, a z wiekiem bledną, przez co nie zwracają już na siebie aż tak dużej uwagi.

Strialys krem przeciw rozstepom

ZAMÓW STRIALYS
ODŻYWCZY KREM NA ROZSTĘPY KUP TERAZ

Rozstępy na barkach – metody pozbywania się zmian

Rozstępy na barkach potrafią być źródłem niezadowolenia ze swojego wyglądu. Z tego powodu warto spróbować się ich pozbyć. Część osób decyduje się na rozmaite zabiegi, aczkolwiek istnieją znacznie tańsze i mniej inwazyjne metody, które również mogą świetnie pomóc w poradzeniu sobie z tym problemem.

Przede wszystkim warto zainwestować w kosmetyki, które zostały specjalnie stworzone w celu stosowania ich na rozstępy na barkach. Przeważnie są to kremy i maseczki, cechujące się silnymi właściwościami nawilżającymi oraz regenerującymi. Pomocne są zwłaszcza produkty, które zawierają kwas hialuronowy, odżywiający strukturę naskórka na poziomie komórkowym. Spory wybór różnorodnych preparatów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Rozstępy na barkach – podsumowanie wiadomości

Rozstępy na barkach nie prezentują się zbyt estetycznie. Przeszkadzają one zwłaszcza kobietom, jakie przykładają ogromną wagę do atrakcyjnego wyglądu skóry, aczkolwiek pojawiają się także u mężczyzn. Wyglądają jak cienkie kreski, różniące się odcieniem od naskórka w okolicy. Czasem jest ich niewiele, niekiedy jednak zajmują sporą powierzchnię.

Przyczyn powstawania tego typu zmian jest sporo, aczkolwiek da się ich uniknąć, a nawet pozbyć już powstałych, jeżeli tylko zadba się o regularną pielęgnacje. Nie musi się to wiązać z kosztownymi, inwazyjnymi zabiegami – w większości przypadków wystarczy stosowanie odpowiednich kosmetyków.


Bibliografia:

1. W.Sawicki „Histologia”, wyd. PZWL, 2005
2. Standardy Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego postępowania u kobiet z cukrzycą Warszawa, 11 Luty 2011

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊