Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rozstępy początkowa faza – na czym polega?

Strona główna » Blog » Rozstępy początkowa faza – na czym polega?

Jeśli chodzi o rozstępy początkowa faza występuje wtedy, gdy rozstępy są czerwone, różowe lub fioletowe. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, co może być spowodowane przez różne czynniki. Rozciągająca się skóra zmienia nie tylko swój wygląd, tworzą się na jej powierzchni podłużne wgłębienia prążki o charakterystycznym zabarwieniu, ale też zaczyna swędzieć, piec i jest zaczerwieniona. Jeśli chodzi o rozstępy początkowa faza, zwana również zapalną, trwa około pół roku. Współtowarzyszyć mogą jej także obrzęki. Na dalszych etapach rozstępy zaczynają blednąć, stają się białe lub perłowobiałe. Dotykając skóry w tym miejscu, można wyraźnie wyczuć wgłębienia i jej ubytki. To oznacza, że rozstępy są już utrwalone i nie można ich pokonać za pomocą domowych metod.

Rozstępy - faza początkowaRozstępy – początkowa faza i jej objawy

Analizując rozstępy, początkowa faza jest bardzo charakterystyczna. W tym czasie pojawiają się na skórze podłużne prążki w kolorze: czerwonym, fioletowym lub różowym. Dzieje się tak na skutek nadmiernego rozciągania skóry.

Może to dotyczyć różnych obszarów ciała, w tym takich jak:

  • uda,
  • pośladki,
  • brzuch,
  • łydki,
  • biodra,
  • piersi,
  • ramiona,
  • plecy.

Poznaj sposoby na usuwanie rozstępów

Oprócz charakterystycznych zmian na skórze pojawiają się także objawy współtowarzyszące. Przede wszystkim skóra w tych miejscach zaczyna dotkliwie swędzieć, ponieważ jest zwykle przesuszona i odwodniona. Ponadto pojawia się miejscowe zaczerwienienie, ponieważ jednocześnie rozszerzają się naczynia krwionośne i zaczynają pękać, powodują właśnie stany zapalne skóry i jej zaczerwienienie. Może także występować miejscowy obrzęk.

Strialys krem przeciw rozstepom

STRIALYS
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE NA ROZSTĘPY KUP TERAZ

Rozstępy – początkowa faza i zapobieganie jej

Czy rozstępom w początkowej fazie można skutecznie przeciwdziałać? Tak. Istnieje wiele metod, które chronią skórę przed powstawaniem rozstępów. Przede wszystkim należy zadbać o zdrowy, higieniczny tryb życia, którego najważniejszym elementem jest regularna aktywność fizyczna. Ważne jednak, aby pamiętać o tym, że intensywny trening siłowy prowadzący do rozrostu tkanki mięśniowej może powodować rozstępy, faza zapalna pojawia się u wielu mężczyzn, którzy trenują na siłowni. Oprócz tego należy prowadzić zdrową, dobrze zbilansowaną dietę i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, ponieważ brak optymalnej ilości wody prowadzi do przesuszenia skóry, przez co jest ona bardziej podatna na uszkodzenia. Równie ważna jest pielęgnacja skóry, dlatego warto postawić na kosmetyki, które zawierają w składzie składniki regenerujące i przyspieszające produkcję kolagenu i elastyny.

Kto jest najbardziej narażony na powstawanie rozstępów? Oprócz skłonności genetycznych będą to: kobiety w ciąży, osoby z zaburzeniami hormonalnymi lub po nagłej zmianie masy ciała.

Rozstępy – początkowa faza i walka z nimi

Przy rozstępach w początkowej fazie należy walczyć zdecydowanie i szybko, ponieważ wtedy są najbardziej podatne na działania z zewnątrz. Kiedy są już utrwalone nie działają domowe metody, tylko należy wprowadzić zabiegi kosmetologiczne.

Podsumowując, fazy rozstępów są dwie. W pierwszej można je zwalczyć domowymi metodami, natomiast w drugiej wymagają wykonania zabiegów.


Bibliografia:

1. Kaniewska M., Kosmetologia Podstawy, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 2011.

1 głosów

Komentarze

MsN - 2021-12-16 18:09:48

Głównie to dobre kremy z naturalnym składem. Strialys to taka propozycja pierwsza z brzegu, ale patrząc na skład skuteczna

Julia - 2021-12-15 09:17:14

No dobra to co robić jak się pojawią rozstępy i ich początkowa faza? Jak wygląda pielęgnacja i walka z nimi?

GabiGabi - 2021-12-14 21:36:26

Według mnie nie tyle co łatwiejsze, co ogóle możliwe, bo w fazie kiedy rozstępy są białe, zwykłe domowe sposoby nie pomogą

kama - 2021-12-12 17:08:02

No mniej więcej o to właśnie chodzi

zielonkaa12 - 2021-12-10 13:08:51

A ma to znaczenie duże? Jak rozstępy zaczyna się leczyć kiedy jest jeszcze początkowa faza to zapobieganie jej jest łatwiejsze jakoś?

Altagacia - 2021-12-09 17:11:47

Objaw tego jest taki, że nie są to jeszcze blizny, a ślady są czerwone jeszcze

Asia - 2021-12-08 16:22:23

Jak to określić w ogóle? Kiedy rozstępy to dopiero początkowa faza, a kiedy już nie?

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊