Sprawdź, czy karboksyterapia na rozstępy to dobry sposób
Strona główna » Blog »
Karboksyterapia na rozstępy została okrzyknięta największym odkryciem medycyny estetycznej tuż po botoksie. Czemu zawdzięcza swoją sławę i jak wpływa na redukowanie widoczności tzw. tygrysich pasów?
Karboksyterapia na rozstępy – jak działa?
Karboksyterapia na rozstępy polega na aplikowaniu pod skórę (w wyznaczone wcześniej miejsce) dwutlenku węgla. Bezpośrednio po nakłuciu gaz rozprowadza się w tkankach, powodując rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu są widocznie odżywione i dotlenione, a to wpływa na stymulowanie komórek do regeneracji. Dwutlenek węgla odpowiada za powstawanie niegroźnego stanu zapalnego aktywującego komórki do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za wygładzenie oraz sprężystość skóry. Na działanie karboksyterapii podatne są również komórki tłuszczowe, które pod wpływem kwasu węglowego rozpadają się.
Wydalanie tłuszczu z organizmu powoduje ukrwienie tkanek. Metabolizm przyspiesza, a krótko po zabiegu zmniejsza się obwód w miejscu, w którym został przeprowadzony zabieg. Dwutlenek węgla wprowadzany jest pod tkanki dzięki cienkiej igle, która znajduje się w specjalnym aparacie opracowanym dla tej metody. Aparat posiada regulację temperatury, ilości wprowadzanego gazu oraz siły przepływu, które to parametry ustala osoba przeprowadzająca zabieg. Ustala je na podstawie stanu skóry oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta. W trakcie przeprowadzania zabiegu odczuwalne jest ukłucie oraz delikatne wrażenie, jakby gaz rozpychał się pod skórą. To, co ciekawe to fakt, że zabieg można nie tylko poczuć, ale również zobaczyć w postaci cienkich linii, które wyznacza kierunek wędrówki dwutlenku węgla pod skórą.
Karboksyterapia na rozstępy – przeciwwskazania
Aby poddać się zabiegowi karboksyterapiii na usuwanie rozstępów, trzeba spełniać określone warunki, a przede wszystkim nie należeć do grupy chorób i objawów, które wykluczają możliwość wykonania usługi, jaką jest karboksyterapia na rozstępy. Oto najczęściej wymieniane przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- alergie i uczulenia na skórze,
- przesuszenie skóry oraz podrażnienia,
- choroby płuc, padaczka,
- niewydolność nerek,
- przebyty uda mózgu lub zawał serca,
- nadciśnienie tętnicze krwi,
- cellulitis,
- trądzik różowaty, opryszczka,
- zaburzenia związane z gojeniem się ran.
Karboksyterapia na rozstępy – efekty
Karboksyterapia na rozstępy przynosi zdecydowane efekty, dlatego cieszy się tak ogromną popularnością wśród pacjentek i klientek gabinetów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Jakich rezultatów można się spodziewać? Przede wszystkim szybko widocznych zmian. Pierwszą poprawę można zaobserwować nawet już po początkowym zabiegu. Przede wszystkim redukuje się widoczność rozstępów, co wynika z pobudzenia tkanek skórnych do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i napięcie skóry. Dla lepszych efektów, warto powtarzać zabiegi. Ich ilość uwarunkowana jest również stopniem zwiotczenia naskórka. Zabiegi sprawdzą się nawet w przypadku osób z utrwalonymi rozstępami. Lepiej jednak działać zapobiegawczo (np. stosując dobry krem, który zapobiegnie ich powstawaniu), wtedy zabiegi nie będą konieczne.
Wpisując na stronie strialys.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na rozstępy Strialys. Kliknij i sprawdź!
Bibliografia
1. Brandi C., D’Aniello C., Grimaldi L., Caiazzo E., Stanghellini E.: Carbon dioxide therapy: effects on skin irregularity and its use as a complement to liposuction. Aesth Plast Surg 2004
2. Brandi C., D’Aniello C., Grimaldi L., Bosi B., Dei J., Lattarulo P., Alessandrini C.: Carbon dioxide therapy in the treatment of localized adiposities: Clinical study and histopathological correlations. Aesth Plast Surg 2001
3. Salter S.A., Kimball A.B.: Striae gravidarum. Clin Dermatol 2006
4. Lorkowska-Precht M.: Leczenie rozstępów – mezoterapia i metody kojarzone. Dermatol Estet 2007
Komentarze
Hillary - 2020-02-15 09:42:17
Nie ma co się źle nastawiać na zabieg. Sama też bym nie poszła i u mnie akurat jeszcze na czas sprawdził się strialys ale jeżeli ma się już problem z zagojonymi rozstępami to niestety ale będzie później problem z każdą metoda do usunięcia ich. Nie da rady już wtedy ani kremem, ani peelingiem, ani innymi tego typu rzeczami. Niestety, ale wtedy zostają tylko albo lasery albo igły. Taka jest niestety prawda. Poza tym to nie jest zła metoda tylko trzeba znaleźć dobrego lekarza który to wykona.
Żelk@ - 2019-11-04 16:13:45
Mnie jakoś karboksyterapia na rozstępy nie przekonuje.. w ogóle mnie nie przekonują zabiegi na rozstępy. Jestem z tych co wolą skorzystać z dobrego preparatu na rozstępy i nie martwić się o jakieś efekty uboczne takich terapii.
Elka-32 - 2019-10-25 05:14:31
Dla mnie zabieg karboksyterapii to najskuteczniejszy zabieg na rozstępy. Zawsze się wstydziłam zakładać dwuczęściowy strój kąpielowy na plaże, ponieważ miałam straszne rozstępy na brzuchu, ale teraz już nie muszę.
ulka2 - 2019-10-24 10:10:08
Karboksyterapia to jeden z lepszych zabiegów, które pomagają w walce z cellulitem. Poprawia on ujędrnienie oraz sprężystość naszej skóry ^^
estella23 - 2019-10-23 18:10:51
Z tego co wiem to teraz jest dobry czas na taki zabieg karboksyterapii, ponieważ po zabiegu wskazane jest unikanie słońca ;d.